Irc Forumları - Mirc ve Irc Topluluğunun Buluştuğu Tek Adres   bizimshell

 

Go Back   Irc Forumları - Mirc ve Irc Topluluğunun Buluştuğu Tek Adres > IRC Sunucu Sahipleri > IRC Dünyasından Röportajlar > Sunucular Özel Röportajları

User Tag List

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 10 Kasım 2021, 18:09   #1
IRCDForumu.COM
 Apollo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 09 Kasım 2021
Üye No: 1
Mesajlar: 974
Konular: 819
Cinsiyet:
İlişki Durumu:
Şehir:
Aldığı Beğeni Aldığı Beğeni 97
Verdiği Beğeni Verdiği Beğeni 111
REP Puanı : 10
@Apollo
Standart SenSohbet.Net Fatih İle Röpotajımız

[22:04] <aSuk> Merhaba Fatih Hoşgeldiniz Efendim SenSohbet.Net olarak Röportaj teklifimizi kabul ettin için öncelikle SenSohbet.Net Adına teşekkur ederim.
[22:04] <Fatih> Ben teşekkür edeirm aSuk ..
[22:05] <aSuk> Sevgili Fatih hocam Fatih Kimdir Biraz Fatihten bize öncelikle bahsedermisin.
[22:05] <Fatih> Fatih Kimdir ? Güzel bir soru (= ..
[22:06] <Fatih> Fatih 1991 doğumlu Hem Yazılım Mühendisi, Hem de Paramedik olan bir delikanlı . Biraz deli dolu, biraz ruh hastası (=
[22:07] <aSuk> Fatih ne güzel Deli dolu olmak içten olmaktır deli dolu insanları severim açıkcası yazılım hayatınızı ne sebeble bıraktınız ordan başlıyalım isterseniz.
[22:08] <Fatih> Yazılım hayatımı aslında bırakmadım. Şuan hala FreeLancer Olarak Devam Ediyorm . Firmamı kapatmak zorunda kaldım. Çocukluk arkadaşımı, ailesinin ve ailemin ricası ve ısrarı üzerine ortak yaptım. İmza yetkisi verdim.
[22:08] <Fatih> Vermez olaydım ..
[22:09] <Fatih> Bu benim hayatımda çok büyük bir tecrübe oldu.. Ortağım dediğim arkadaşım bildiğim insan bütün kasalarımızı boşaltıp gitti. Mecburi olarak İFLAS gösterdim .
[22:09] <Fatih> SGK ödemeleri, maaşları tazminatları vs ödemek için Arabalarımı satmak zorunda kaldım. Sıfıra Sıfır çıktım . Borcum harcım kalmadı ama psikolojik olarak çok çöktüm..
[22:10] <Fatih> 7,5 sene nam salmış bir firmanın bir anda kapanması çok zorladı beni.. Şimdi tekrardan adım adım ilerliyorum firmam için . Eskisinden daha güçlü olacağıma inanıyorum. Allah büyük (=
[22:11] <aSuk> Sanırım siz tabikide zor günler yaşadınız öncelikle geçmiş olsun sizin adınıza çok üzüldüm ama güzelbir meslek dalına geçiş yapmışsınız inşallah bundan sonraki hayatınızda daha dikkatli emin adımlar atarsınız umuyorumki bu ışığı sizde görüyorum azimlisiniz biraz hırslısınız buda ayrıca güzel bişey hayata bakış açınızda güzel , şuanki yapmış oldunuz işte harika bir meslek diyebilirim insanların hayatınıu kurtarıyorsunuz.
[22:11] <aSuk> Suanki yapmış oldunuz mesleğiniz hakkında ne düşünüyorsunuz acaba ?
[22:12] <Fatih> Keşke daha önce atılsaydım diye düşünüyorum. Çünkü insanların bizlere ihtiyacı var. Onlara yardımcı olmak, sağlıkları için çaba göstermek acılarını ve mutluluklarını paylaşmak o kadar güzel ki.
[22:12] <Fatih> Bizim mesleğin en kötü tarafı, vicdan yapamıyoruz. Vicdan ve acıma duygusu olursa müdahele ederken problem yaşıyoruz..
[22:13] <Fatih> Ambulans‘a aldığımız her hasta bizim anamız babamız abimiz ablamız kardeşimiz gibidir..
[22:13] <Fatih> Ailemize nasıl davranıp üstlerine düşüyorsak, ambulansa aldığımız kazazedeler yada vakazedeler de birebir aynısıdır..

22:14] <aSuk> Fatih hocam sunu söyleyebilirimki soğukkanlı olmakdan geçiyor mesleğiniz çok güzelde bir meslek sahibisin bunu kendine benimsemişsin ruhuna kabul etmişssin Rabbim bu başarınızı gerçekden daim eylesin başarılarının devamını dilerim.
[22:15] <aSuk> Fatih hocam hiç mesleğini yaparken zorlandın bir an oldumu hani seni çok zora sokacak olan bir an yaşadınmı kaza veya hasta ile ilgili ?
[22:15] <Fatih> Oldu..
[22:15] <aSuk> Bize Biraz bahsedermisin O anlardan .
[22:16] <Fatih> Bi anons geldi, 80 yaşında bi amca yüksekten düşmüş diye.
[22:16] <Fatih> Acil bir şekilde çıkış yaptık, adres benim evimin 2 arka sokağı. Amca ise Mehmet Amca. Elinde büyüdüm sayılır.
[22:17] <Fatih> Beyin kanaması ve omurilik zedelenmesi şüphesiyle aldık ambulansa, acil bir şekilde yola çıktık. Ambulans’ta vefat etti ..
[22:17] <Fatih> Emine Teyze geldi hastaneye, beni gördü evladım Mehmet Efendi nasıl nerede dedi, diyemedim vefat etti diye .
[22:17] <Fatih> beni en çok bu yaralamıştı.
[22:18] <Fatih> Oysa daha 1 gün öncesinde evine çağırmıştı gel evlat mangal yapıcam sen seversin demişti. Mekanı cennet olsun pamuk gibi insandı ..
[22:19] <aSuk> Yıllar sonra böyle bir durum yaşayacağın hiç aklına gelmezdi değilmi ? Biz aslında su duruma müzdarip değiliz hani yaşarken hep var olacakmış gibi yaşıyoruz ve çevremizide işimizden veya hayat yoğunlumuzdan vakit ayıramıyoruz oysaki 2 dk yanına uğrasak sevdiklerimizin dünyanın en sevinçli insanları olurlar diye düşünüyorum.Mehmet amcamızında mekanı cennet olsun inşallah Rabbim nur içinde yatırsın.Emine teyzemize elinden geldi kadar sahip çıkmaya çalış derim.
[22:20] <Fatih> Ben çok vurdumduymaz ve gamsız bir insanım aslında.
[22:21] <Fatih> İzinli günlerimde evimde durmam, yatıp dinlenmem. Çıkar gezer tozarım. Yer içer dururum. Ama gerçekten hayat o kadar kısa ki; neyin ne zaman ve nereden geleceğini hiç bir şekilde bilemiyoruz.
[22:21] <Fatih> Her zaman, yarınlar varmış gibi yaşayıp bugünün kıymetini bilmiyoruz. Yada Dün’leri hatırlamıyoruz ..
[22:21] <aSuk> Fatih hocam hepimizin baze yoğunluğu veya sıkıntı sitresi o duruma sokuyor gamsız demeyelimde artık okadar doluyuzki psikolojik olarak hani bir zaman sonra bazı şeyleri takmamaya çalışıyoruz takıncada biz rahatsız oldumuzdan dolayı hayat bizi ne yazikki bu hale getiriyor.
[22:22] <aSuk> Sevgili Fatih Hocam Covid-19 geçirdin sanırım Covid-19 döneminden bize biraz bahsedermisin ?

[22:23] <Fatih> Covid-19 berbat bir illet. İnsanlarımıza bunu hala aşılayamadık. Hala bizleri veya Devlet Erkanları’nın tavsiyelerini dinlemeyip doktorlara ve bu Covid 19’a inanmayanlar var..
[22:23] <Fatih> Covid-19‘u ben hafif olarak atlattım ve geçirdim kurtuldum. Sadece tat ve koku kaybım, bir de hafif bir şekilde eklem ağrılarım vardı o kadar.
[22:24] <Fatih> Ama ailemde ve çevremde veyahut ambulansa alıp hastaneye götürdüğümüz vakalar aşırı derece berbat halleydiler.
[22:25] <Fatih> Covid 19 hastasını ambulansa alırken bizler, bize de bulaşır aman diye tedirgin olmuyoruz. Neden ? Çünkü Covid 19‘u ağır bir şekilde geçiren bir birey, OKSİJEN‘e o kadar hasret kalıyor ki, bunu sadece görenler bilir..
[22:25] <aSuk> Hemen araya girmek istiyorum merak ettim bir durum var berbat haldeydiler derken durumları ölümcülmüyü biraz bahsedermisin ?
[22:25] <Fatih> Nefes alamayığ boğazlarına sarılıyorlar, bu durum daha çok +65 yaş ve üzerinde gördüğümüz bir durumdu ..
[22:26] <Fatih> bizler oksijen verirken, neredeyse son hızda oksijen verir durumlara girdik. Verilen oksijen saf oksijen fakat, fazlası da Akciğerlere zarar verir ..
[22:27] <aSuk> Tazikli verildiği içinmi Oksijen zararlı oluyor acaba Fatih hocam
[22:27] <Fatih> İnsan yapısı öyle muhteşem bir sistemdir ki, Yüce Rabbim gerçekten herşeyin en iyisini düşünmüş resmen..
[22:28] <Fatih> Yetişkin bir insanın nefes alırken, ciğerlerine çektiği oksijen miktarı bellidir. Oksijen verirken de biz genellikle 0,5 şeklinde veririz. Maksimum ve duruma göre 1,0 olarak çevirirz dozajını.
[22:29] <Fatih> Covid 19 Vakaları ise bizlerden daha fazla istiyorlardı. En fazla 2,5 veriyorduk biz.
[22:29] <Fatih> Ağır Covid geçirenlerde Akciğerlerde ve dolaşım sistemlerinde hasarlar kalabiliyor.. O yüzden mümkün oldukça kalabalık ve yabancı olunan ortamlardan uzak durulması gerekiyor..
[22:29] <Fatih> Hayatta ki en büyük zenginlik, sağlıktır..
[22:30] <Fatih> Rahmetli Sakıp Sabancı’nın bir sözü geldi aklıma.
[22:30] <Fatih> Otomobiller üretiyorum fakat, oğlum binemiyor ..
[22:30] <Fatih> Aynı bu şekildir sağlıkta.. Herşeyden önce sağlık gelmeli .
[22:31] <aSuk> Nefes almakda zorluk çekiyorlar sanırım o sebeblede oksijeni daha fazla istiyorlar Açıkladın için teşekkur ederim.Aslında Covid-19 dönemindeyiz Temizliğe ,Sosyal mesafeye,Tedbirimize dikkat etmeliyiz tedbiri elden bırakmamak gerekli ellerimizi en az 24 saniye bol sabunla yıkamalı ve muslukları selpak yardımı ile açıp kapatmalıyız.
[22:31] <aSuk> Rahmetli Sakıp Sabancıyı rahmetle minnetle anıyorum Allah mekanını cennet eylesin.

[22:31] <Fatih> Doğrudur Sevgili aSuk . Sosyal mesafe en önemlisi.
[22:32] <aSuk> Sevgili Farih Hocam söylemek istedin eklemek istedin birşey varmı acaba ?
[22:32] <Fatih> Herkes Sağlığına Çok Dikkat Etsin. Bu Güzel Sohbet İçin Teşekkür Ederim.. (=
[22:33] <aSuk> Fatih hocam SenSohbet.Net Adına Röportaj verdiğin için teşekkur ederim bu arada memnun oldum hoşsohbetler iyi geceler dilerim.
[22:33] <Fatih> Teşekkür Ederim . İyi Çalışmalar .. (=


Apollo isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 26 Ağustos 2022, 06:39   #2
Moderator
 OnuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 13 Kasım 2021
Üye No: 9
Mesajlar: 1.102
Konular: 706
Cinsiyet:
İlişki Durumu:
Şehir:
Aldığı Beğeni Aldığı Beğeni 59
Verdiği Beğeni Verdiği Beğeni 289
REP Puanı : 10
@OnuR
Standart

Harika röportaj olmuş @Apollo hocam devamını dilerim röportajların


OnuR isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.

Kuruluş: IRCDForumu.COM © 2021
Kurucu: Apollo
IRCDForumu.COM lisanslı vBulletin kullanmaktadır.

Sitemiz bir "paylaşım" sitesidir. Bu yüzden Genel Forum sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabilmektedir. Bu sebepten ötürü, sitemiz üzerinden paylaşılan mesajlar, konular ve resimlerden doğabilecek olan yasal sorumluluklar paylaşan kullanıcıya aittir. IRCDForumu.Com hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. İllegal herhangi bir faaliyet görülmesi durumunda info@ircdforumu.com adresine mail atıldığı taktirde mesaj, konu ya da resim en fazla 24 saat içerisinde silinecektir.

5101 sayılı yasayla değişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince sitemizde telif hakkı bulunan mp3,video v.b. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafından yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde paylaşan kişi yada kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir. Kaliteli Backlinkler - Uğur - Fırdöndü Oyunu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375